ResimAd ResimAd ResimAd ResimAd ResimAd
ResimAd ResimAd ResimAd ResimAd ResimAd
Aktiviteler

Yürüyüş

İlçe merkezi ile Saraylar arasındaki eski Nato Yolu adanın 709 metre yüksekliğindeki Radar Tepesi’ni aşan iyi bir trekking parkuru. Ama araba yolu olarak kullanılan bu yolu değil de patikaları tercih etmek isterseniz, sıkı bir yürüyüşle 2.5 saatte tepeye ulaşılabilirsiniz. Ada coğrafyası yürüyüş tutkunları için başka güzel parkurlar da sunuyor. Gerek İlyas Dağı ve çevresi, gerekse Viranköy ve Tahtırevana mıntıkaları yürüyüş yapmak isteyenler için oldukça ideal.

 
Dağcılık

Marmara Adası coğrafi yapısı itibariyle granit ve mermer türevi kayaçlardan oluşuyor. Bu coğrafi yapı, dağcılık sporunun kaya tırmanışı branşıyla ilgilenen sporcular için iyi sınıfına girebilecek parkurlar sunuyor.
 

Dağ Bisikleti

Adanın pek çok yerinde bulunan doğal patikalar ve benzeri küçük toprak yollar, dağ bisikleti sporu için uygun parkurlar oluşturuyor.
 

Dalış

Marmara Adası Marmara Denizi’nde dalış sporu için en uygun yerlerden birisidir. Adanın suyu temiz ve görüş mesafesi yüksektir. Yunus sürülerinin açıktan balık sürülerini kovalaması nedeniyle lüfer, uskumru, kikla, mırmır, sivriburun karagöz, eşkina, kofana gibi balıklar avlanabilmektedir.Marmara 10. Uluslararası Sualtı Görüntüleme festivali Marmara Adası´nda gerçekleştirilmiş olup konaklamaları Sunlight Otel´de yapılmıştır.

 
Kano

Adada özellikle Kola plajında, çift kişilik ya da tek kişilik kanolar kiralayabilirsiniz.

 
Avcılık

Adada av yasakları dışındaki dönemlerde tavşan, keklik, kara tavuk ve çulluk avı yapılıyor.

 
Olta Balıkçılığı

Adaya gelen misafirlerin en çok ilgi gösterdiği konuların başında olta balıkçılığı geliyor. Balık tutmak için iskeleleri kullanabileceğiniz gibi kayıkla ada çevresinde de balık tutabilirsiniz.
 
 
Yelken

Marmara Adası uygun rüzgâr koşulları nedeniyle yelken meraklıları için önemli bir uğrak yeri.
 
 
Günbatımı

Marmara Adası’nda güneşin batışı kış aylarında Asya yakasında, yaz aylarında Avrupa yakasında seyredilebiliyor. Gün batımı tutkunları Aba mevkiinde bu güzel tabiat olayını seyredebilirler.

 
Sergiler

Marmara Adası pek çok sanatçı tarafından eserlerine konu edilmiş ve pek çok sanatçı yaz tatilini adada geçiriyor. Özellikle yaz aylarında adada sergiler, konserler ve söyleşiler düzenleniyor. Bu sergilerde adalı gençlerin ürettiği çalışmalar da yer alıyor.